Jdi na obsah Jdi na menu
 


Světla nad rybníkem!

 Týden se s týdnem sešel a je tu opět tajemno. Tentokrát zavítáme k Novému rybníku u Žirovnice, kde viděl jeden rybář tajemná světla nad rybníkem...že by UFO?....takže se vnořte do hloubi příběhu...začínáme.


Čerpáno z knihy Neuvěřitelné jevy a podivuhodné bytosti

Co rybář viděl? Dodnes není záhada vysvětlena.  

 

01.jpg

 

 

Jen stěží uvěřitelný příběh rybáře z Kamenného Malíkova na Jindřichohradecku. Toho překvapila tajemná světla nad rybníkem.

Takhle popisuje svůj příběh, který se dodnes nepodařilo vysvětlit...

 

Byl chladný říjnový den roku 1977, ale protože jsem vášnivý rybář, vyjel jsem si autem z Kamenného Malíkova do Žirovnice k rybníku Nový (lidově zvanému Ježek) na candáty. Mohlo být asi tak čtvrt hodiny po sedmé večer, drobně mžilo, tma byla, že by se dala krájet, když se to stalo. Zničehonic bylo světlo jako ve dne, ale jiné, zvláštní, takové bílé jako od zářivky či od halogenu. Celý desetihektarový rybník i s ostrůvkem a okolní krajinou, kam jsem dohlédl, byl osvícený. Kdyby mi upadl na zem do trávy špendlík, tak jsem ho viděl.

Samozřejmě že jsem se toho divu lekl. Zdroj onoho světla visel asi třicet metrů nad lesem a byl ode mě vzdálený tak dvě stě padesát metrů... Strach jsem měl, ale zvolil jsem vyčkávací taktiku. »Co to může být,« ptal jsem se sám sebe. Nic jiného mě nenapadlo, než že tenhle úkaz není z tohoto světa. Čekání bylo nekonečné. Světlo zůstávalo stále na stejném místě“.

Zničený les

„Asi po patnácti nebo dvaceti minutách se bílé světlo změnilo v oranžové a v ten moment prudce vylétlo vzhůru, udělalo manévr do pravého úhlu a zároveň se jeho barva změnila z oranžové na červenou. Bylo to tak fantastické, že se to nedá ani popsat. Vše se událo za naprostého ticha a trvalo to pouhou vteřinu. Poté ono »světlo« pomalu odlétalo v podobě malého červeného bodu přes Žirovnici směrem na Popelín, trvalo to asi třicet minut.

Když jsem se za dva roky vrátil za stejným účelem (chytání ryb) do těchto míst, všiml jsem si, že staleté smrky, které stály na místě ozářeném oním světlem, jsou pokáceny. Nemohu říct, zda stromy zničil kůrovec či onen tajemný jev. Ale pokaždé, když vidím ten skoro sedmdesátimetrový kruh vykáceného lesa, je to pro mne, i po letech, záhada“.


Kde místo najdete

Nový rybník se nachází asi 2km od města Žirovnice. Ve městě se nachází zámek, sokolovna z r.1926. V okolí je krásná příroda.

GPS místa - 49°15'50.989"N, 15°11'31.351"E


Tuto sobotu se ve městě konají  Slavnosti žirovnického jednorožce . Takže další důvod proč sem zajet..

 


Jak se sem dostanete

Vlakem

Asi 4 km od města je zelezniční zastávka Žirovnice-Počátky

Autobusem

jezdí sem pravidelné autobusové linky


Odkazy

Výlety v okolí Žirovnice

Město Žirovnice


 

Takže teď už víte víc....zdravím všechny příznivce tajema a turistiky....a za týden zase za novým příběhem....A co vás bude čekat? 

Podíváme se za zázračnými studánkami na Šumavu.

Ahoj 

Vláďa Loužecký